Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] Fabryczna końcówka wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Tabel
    Panowie są dwa rodzaje końcówek fabrycznych do 1,6 MPI.
    Faktycznie zgadza się ETKA pokazuje dwie dla aut 2004-2008 i 2008-2011

    Zamieszczone przez Tabel
    druga również oryginalna jest mniejsza i przykręcana na śrubę.[/URL]
    Nie na śrubę tylko na pierścień zaciskowy :wink:
    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Komentarz


    • #27
      Tabel pierścień zaciskowy ma jedną zasadniczą wadę...zahaczysz o zbyt niski krawężnik i potem będziesz szukał wiatru w polu tzn. końcówki na krawężnikach :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez x_cite
        Tabel pierścień zaciskowy ma jedną zasadniczą wadę...zahaczysz o zbyt niski krawężnik i potem będziesz szukał wiatru w polu tzn. końcówki na krawężnikach
        jeżeli urwałbyś pierścień to razem z tłumnikiem, ponieważ jest on poprowadzony niżej niż jego końcówka :diabelski_usmiech
        "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez keraj998
          jeżeli urwałbyś pierścień to razem z tłumnikiem, ponieważ jest on poprowadzony niżej niż jego końcówka :diabelski_usmiech
          a co to jest tłumnik :twisted:
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Biszczu
            Nie na śrubę tylko na pierścień zaciskowy :wink:
            Jak już mamy się tak czepiać szczegółów to na pierścień zaciskowy skręcony śrubą :P

            keraj998 zgadzam się z tą teorią. Poza tym taką przykręconą końcówkę można przeszczepić do innego tłumika w razie wymiany i nic nie trzeba spawać. Ja uważam, że spawanie tej końcówki jest bez sensu - osłabi to blachę w tych miejscach i będzie powodować korozję. Już lepiej na nity to złapać.
            ŚKODA 120 L z 1977 roku.
            ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Tabel
              Poza tym taką przykręconą końcówkę można przeszczepić do innego tłumika w razie wymiany i nic nie trzeba spawać. Ja uważam, że spawanie tej końcówki jest bez sensu - osłabi to blachę w tych miejscach i będzie powodować korozję. Już lepiej na nity to złapać.
              i to jest słuszna koncepcja .
              Fajna stronka

              Komentarz


              • #32
                Tabel widzę, że nie przekonamy Cię - rób jak uważasz, oby tylko nie trącało agro - tuningiem to może będzie ok. Szczerze wątpie :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • #33
                  ale panowie ja jej nie spawalem i sie trzyma. moj mechanik mówił ze nie trzeba nawet robilismy probę wytrzymalosći :P ale kazdy zrobi jak chce
                  BYŁA o1 rs
                  BYŁA o2 1.6
                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez blackrs
                    ale panowie ja jej nie spawalem i sie trzyma. moj mechanik mówił ze nie trzeba nawet robilismy probę wytrzymalosći ale kazdy zrobi jak chce
                    No to super tylko gdzie w PL dostać taka końcówkę..
                    Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                    Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Podbiel
                      No to super tylko gdzie w PL dostać taka końcówkę..
                      a ASO, dział części
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • #36
                        ja kupowalem u miśka wro niedlugo znowu jedzie po czesci wiec sie wpisuj u niego na liste
                        BYŁA o1 rs
                        BYŁA o2 1.6
                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                        Komentarz


                        • #37
                          No już od miśka ostatnio import robiłem miałem na myśli gdzie szybko kupić bo już dzwoniłem do aso i na zamówienie 2 tyg trzeba czekać
                          Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                          Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                          Komentarz


                          • #38
                            Podbiel, zadzwoń do innego ASO na bank mają
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez x_cite
                              Tabel widzę, że nie przekonamy Cię - rób jak uważasz, oby tylko nie trącało agro - tuningiem to może będzie ok. Szczerze wątpie :diabelski_usmiech
                              O co Ci chodzi? Końcówki, które są identyczne i oryginalne a mają inny sposób mocowania to agrotuning? Chyba nie czytałeś dokładnie wątku i nie oglądałeś linka.

                              Podbiel niestety w ASO ciężko. W Polsce nie ma i muszą sprowadzać z Czech. Co najmniej 2 tyg czekania jak nie dłużej.

                              blackrs w takim razie ona jak jest zamocowana? Na wcisk? Jeżeli tak to sobie lepiej ją przynituj... A o spawaniu mówi oryginalna instrukcja montażu w przypadku końcówek pozbawionych pierścienia zaciskowego.
                              ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                              ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                              Komentarz


                              • #40
                                na wcisk i pierscień mocujący taka opaska którą sie skręcało i ktora mocno trzyma także ciezko bylo by mi ją zgubić. mojej nie trzeba ani spawać ani nitować
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez Tabel
                                  niestety w ASO ciężko. W Polsce nie ma i muszą sprowadzać z Czech. Co najmniej 2 tyg czekania jak nie dłużej.
                                  Tak tez mi gość powiedział...
                                  Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                                  Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Tabel czytałem dokładnie, wiem co piszę a moja uwaga dotyczyła tego, że nie zawsze to co na zdjęciu pokazane jest takie same jak w rzeczywistości oraz informacje zawarte w instrukcji są błędne co doświadczyłem na własnym aucie. Więc chodzi mi o to, żeby nie okazało się, że coś nie spasuje, coś trzeba będzie jednak uciąć, dociąć, poprawić a i tak efekt np. może nie być zadowalający. Finalnie to Ty decydujesz co zamontujesz a każdy z nas ma swoje zdanie, które tu przedstawia - tak to forum funkcjonuje i nie tylko te

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      x_cite, naprawdę nie wiem o co Ci chodzi i do czego pijesz. Ja Ci się nie zabraniam wypowiadać. Rozumiem, że Twoje "traumatyczne przejścia" z końcówką wywarły na Tobie duże piętno i może dlatego 8)
                                      ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                                      ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Tabel sam zacząłeś się czepiać mnie, więc to ja nie wiem o co Ci chodzi - zakładaj co chcesz i jak chcesz tylko uważaj, aby przypadkiem korozja nie nadwątliła przypadkiem tłumika. Aha te moje traumatyczne przejścia mają służyć innym jako wskazówki jak nie masz zamiaru się do tego stosować to przynajmniej nie bądź zgryźliwy i rób sobie po swojemu. bez odbioru.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zastanawiam się nad montażem końcówki wydechu 1.4 TSI i zastanawiam się czy trzeba obcinać oryginalny tłumik czy może wystarczy nasunąć i w razie co w przyszłości będzie można zdjąć.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            odłączyć akku? zabezpieczyć farbą spawy?

                                            Czyli generalnie montując taką końcówkę nie należy się kierować instrukcją, tylko przyciąć tak aby dobrze licowało ze zderzakiem.
                                            Jako że końcówkę już posiadam, nie mam żadnego sprawdzonego tłumikarza - będę to robił z kumplem który ma migomat - na spokojnie poprzymierzam i podocinam.

                                            Jako że nigdy nie spawałem niczego w samochodzie dwa pytania:
                                            1. Jak domniemam należy odłączyć akku na czas operacji? Czy po odłączeniu nic się nie "rozkoduje" itp?
                                            2. Czy spaw należy/warto zabezpieczyć jakąś farbą?

                                            Jakieś inne cenne uwagi?
                                            Moja 4x4 FL'ka

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              seba210, jak byłem spawać wydech w starym aucie to gościu podłączył jakieś ustrojstwo na klemy i spawał nawet nie odpinał aku. Operacja zakończona sukcesem nic się nie zepsuło :wink:

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez seba210
                                                Czyli generalnie montując taką końcówkę nie należy się kierować instrukcją, tylko przyciąć tak aby dobrze licowało ze zderzakiem.
                                                Poza tym jedna rada, trzeba delikatnie ciąć żeby nie zrobić jajka z końcówki bo będzie Ci ciężko wsunąć końcówkę.
                                                Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Ja zamontowałem końcówkę u siebie bez obcinana na opaskę ślimakową jeżdżę już drugi miesiąc i nić nie odpadło.

                                                  Forum - Octavia Club Polska

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    paskuda, Z opaską ciekawy pomysł. Ale nie wystaje Ci ta wewnętrzna, oryginalna rura?
                                                    Wydaje mi się, że ja chciałbym to trochę głębiej nasunąć a wtedy może trochę wystawać.

                                                    Tu moja przymiarka

                                                    Cyba muszę jeszcze raz to przymierzyć ...
                                                    Moja 4x4 FL'ka

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X